Kedi İlanlarıBombay Kedisi kategorisinde 4 ilan bulundu.

Bombay Kedisi

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Bombay Kedisi İlanları

Bombay kedisi 1970’li yıllarda ortaya çıktığı bilinen siyah panter lakabıyla anılan bir kedi cinsidir. Oldukça sevimli bir ırk ola Bombay kedilerinin cool görünümlü bir yapıları bulunur. Melez ırklar arasında yer alan kedi cinsi çekingen ve içe kapanık bir karakter sergilerler. Bu tavırları ailesine alışmasıyla son bulup sevgi dolu bir hal alarak oyuncu bir yapıyla kendi kendilerine vakit geçirmeleriyle devam eder.

Bombay Kedisi Özellikleri

Bombay kedileri pantere benzer bir görünümde olan ve diğer siyah kedilerden ayrılan farklılıklara sahiptir. Bombay kedisi özellikleri arasında en belirgin olanı tüylerinin parlak, sık ve kısa olmasıyla siyah renkte olmasıdır. Burunları basık ve yuvarlak, gözleri mavi, bakır ve altın rengindedir. Bombay kedilerinin göz renkleri tüyleri gibi parlaktır ve bacakları kaslı, kuvvetli bir yapıdadır.

Fiziksel özellikleri bu şekilde iken karakter özellikleri arasında da meraklı, oyuncu ve herkesle iyi anlaşması bulunur. Bulundukları ortama kolaylıkla adapte olurlar ve yalnız kalmaktan hoşlanmadıkları gibi yalnız kaldıklarında depresyona girebilir, mutsuz olabilirler.

Bombay Kedisi Bakım ve Beslenme

Bombay kedileri en uzun yaşayan kedi ırklarından olup bakımları oldukça kolaydır. Bombay kedisi bakımı rutinlerle yapılması ve düzenli bir şekilde beslenmesi durumunda sağlıklı bir şekilde 15-20 yıl kadar ömürleri olabilir. Beslenmesinde kaliteli kuru ve yaş mamalar tercih edilmelidir. Beslenmeyi oldukça seven bir ırk olmasından dolayı kontrollü bir şekilde mama ve su kapları her zaman dolu olmalıdır.

Tüy bakımlarında sıklıkla taranmaları gerekli olmayıp haftada bir kere fırçalanmaları yeterlidir. Veteriner kontrollerine aksatılmadan gidilerek aşılarının yaptırılması sağlıkları açısından önemli olup bolca oyun oynayarak egzersiz ihtiyaçları karşılanmalıdır.

Bombay Kedisi Fiyatları

Bombay kedileri eğitim, cinsiyet, sağlık gibi birçok etkene bağlı olarak farklı fiyatlandırmalarla piyasada yer alır. Bombay kedisi fiyat Aralıkları 4000-10000 TL arası değişirken tüm geçmişleri bilinerek satın alınması önerilmektedir.

Bombay kedi ilanları üzerinde tüm bilgileri net bir şekilde yazılmalı ve satın alınmaktan ziyade sahiplenilmesi önerilmektedir. En çok tercih edilen cins kediler arasında yer alarak yavru ve yetişkin fark etmeden bir fiyatlandırma yapılır.

Bombay Kedisi Yavru

Bombay kedisi yavru en çok tercih edilen cins kedilerdendir. Tercih edilme nedenleri arasında tüy dökmelerinin az olması gelirken arkadaş canlısı, herkesle iletişimleri iyi olması, bakımlarının kolay olması da yer almaktadır. Yavru dönemlerinde eğitim almaları ilerleyen dönemleri kolaylaştıracağından eğitimlere mutlaka bu dönemde başlanması gereklidir. Eğitimlerinde sevimli olmalarını kullanarak zor geçmesi beklense de birkaç oyuncakla süreç kolay yönetilebilir.

Zeki ve eğitime açık olan bir karakterleri bulunmasından dolayı sahiplenip satın alınması yavru oldukları dönemde daha fayda sağlayacaktır. Yavru Bombay kedilerine uygun olan bir beslenme ve bakım rutini oluşturulması halinde 15-20 sene sağlıklı bir şekilde yaşayabilen uzun ömürlü bir ırktır.

Bombay Kedisi Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Şık ve asil siyah postlu, kısa tüye sahip bir kedi türü olan Bombay farklı ırkların birleşimi sonucunda oluşan melez bir hayvandır. Gelin bu melez olan canlıyı yakından inceleyelim.

1

Bombay kedisi saldırır mı?

Bombay kedisi, uysal ve sevecen yapısıyla genellikle bilinir. Kaslı ve güçlü gövde yapısıyla oyuncu olabilir ve sahibine sadık davranış sergiler. Bunun yanı sıra insanlara karşı oldukça sevecendir.
2

Bombay kedisi kucak sever mi?

Bombay, insan yaşamına kolaylıkla uyum sağlar ve hane halkıyla iyi anlaşır. Doğası gereği sevilmeyi isteyen bu ırk kucak severdir. Ayrıca meraklı ve yaramaz bir çocuk gibi hareket eder.
3

Bombay kedisi evde beslenir mi?

Bombey yalnız kalmaktan hiç hoşlanmayan bir kedi türüdür. Uzun süre yalnız kalması kediyi strese ve depresyona sokabilir. Ayrıca sahibine aşırı bağımlıdır.
4

Bombay kedisi ne kadar yaşar?

Bombay kedileri genelde 12 ile 16 yıl yaşar. Ancak beslenme şekli ve düzeni bu zamanı değiştirir.
5

Bombay cinsi kedi tüy döker mi?

Bombay eğitildiği taktirde komut verdiğinizde evdeki eşyaları size getirebilir. Ayrıca hem sosyal hemde uysal kedi grubundadır. Bunun yanı sıra tüy dökmeyen kedi cinsidir.
6

Bombay kedisi yıkanır mı?

Bombay kedisinin sağlığı açısından yıkanması gerekir. Haftada 2 kez yıkanarak tüylerinin taranması sağlıkları açısından önemlidir.