Kedi İlanlarıMavi Rus Kedisi kategorisinde 28 ilan bulundu.

Mavi Rus Kedisi

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Henüz yorum yok.

Russian Blue

Mavi Rus Kedisi tahmin edilenin aksine o kadar hırçın yapıları yoktur. Ve diğer adı Russian blue’dur. Ve bilindiği üzere anavatanı Rusya’dır. Çok güzel kürk yapılarına sahip olup, diğer kedi cinslerine oranlar daha parlak ve yumuşak yapısı vardır. Bu kedinin en iyi özelliği bebeklere karşı duyduğu sinerji ile sahiplerini ve etrafındakileri çok şaşırtır. İlk olarak Rusya’da bulunan bu cins kediler zamanla tüm dünyaya yayılmıştır.

Bilindiği gibi melezleşmiş kedilerde genetik hastalık oldukça fazladır. Fakat Mavi Rus Kedisinde bu durum yok denecek kadar azdır. Sahiplenecek kişiler bu bilgi ile içleri ferahlamıştır.

Bu cins kedi çok uysal ve aile ortamına uygun davranışlar sergilemektedir. Onun için en çok aileler tercih eder. Kıskançlık huyları yok denecek kadar azdır. Bu yüzden evdeki başka hayvanlarla iyi anlaşırlar. Aynı zamanda oldukça da zeki hayvanlardır. Zekalarını kendi özgün isteklerinde kullanırlar.

Mavi Rus Kedisi Özellikleri

Mavi Rus Kedisi Özellikleri arasında en çok sevileni mavi tonuna yakın grimsi kürkleridir. Normal kedilerden biraz daha parlak ve yumuşaktır. O sebeple çok dikkat çeker. Küçükken göz renkleri sarı tonlardayken büyüdükçe esas yeşil rengini alır. Uzun bıyıkları ve ince uzun kuyrukları vardır. Ayrıca yüz hatlarında geniş ve uzundur.

Kiloları normal olarak seyreder. Boyları vücut yapılarında olduğu gibi uzundur. Ve çok atletik yapıya, kaslı iskelet sistemine sahiptirler.

Yaşam süreleri genellikle 12-17 yıl aralığında değişiklik gösterir. Buna bağlı olarak ne kadar özenli ve düzenli yaşar ise o kadar uzun ömürlü sağlıklı yaşar.

Mavi Rus Kedisi Bakım ve Beslenme

Mavi Rus Kedisi Bakım ve Beslenme konusunda son derece dikkatli davranılması gerekir. Aksi durum ile kedinin sağlığı bozulabilir. Veteriner hekimlerce uygun aşılama takvimi oluşturmak gerekir. Ve bu takvime harfiyen uyulmalıdır. Beslenme gündelik olarak tükettiği enerji miktarına eşit olursa, onlar için daha iyi olur. Çünkü böylelikle kilo almazlar.

Narin yapıları sayesinde düzenli bir bakım rutinine ihtiyaçları vardır. Tüylerinin neredeyse her taranmak isteyebilirler. Ama cilt olarak yıpranmalara karşı haftada 2 kez yumuşak bir fırça ile taranması daha doğru olacaktır.

Tırnak bakımında oldukça önemlidir. Çünkü kedilerin uzun tırnakları kırıldığında canlarını acıtabilir. Uygun büyüklükte tırnak makası ile düzenli olarak tırnak kesimi yapılmalıdır. Aksi halde hem canları yanacak hemde eşyalara zarar verme ihtimali doğacaktır.

Mavi Rus Kedisi Fiyatları

Mavi Rus Kedisi Fiyat bilgisi 2023 yılında  en az 2.550 TL ile başlayıp 5.000 TL ‘ye kadar artmaktadır. Bunun en temel özelliği bakımı, secere, renk, yaş aşı durumu nasıl beslendiği ve sağlık durumudur. Küçük hallerinin daha uyguna gittiği söylenir ancak yalnış bilgidir yavrusu daha değerlidir . 

Mavi Rus Kedisi Yavru

Mavi Rus Kedisi Yavru büyük hallerine göre daha güzeldir. Bu sayede daha çok tercih edilirler. Büyük kedilerden tek farkı gözlerinin sarı oluşudur. Onun haricinde diğer tüm özellikleri aynıdır. Çocuklarla arası iyi enerjik oyuncu kedi ırkıdır bu türler ve yavruykenler çokta tatlılardır kendileri .

Mavi Rus Kedisi Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Mavi Rus kedisi, tüylerinin kısa olması ve gümüş gözlere sahip olmasıyla bilinir. Gelin bu gümüş gözlü kediyi size anlatayım.

1

Mavi Rus kedisi zeki mi?

Sevecen ve oldukça nazik özellikleri bulunan Mavi Rus kedisi oldukça diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Ayrıca dünyada en zeki ve akıllı kedi ırkları arasında yerini alır.
2

Mavi Rus kedisi cins mi?

Mavi Rus kedisi etrafına uyum sağlar ve aileden biri haline gelene kadar kendini sevdirir. Bu kedi türü bilindiği üzere felis cinsine mensuptur.
3

Mavi Rus kedisi tüy döker mi?

Sahiplerine bağlı olan bu kedi türü çok az miktarda tüy döker. Ancak tüylerinin yoğun olması bir yana pamuk gibi yumuşacıktır.
4

Mavi Rus kedisi kaç yıl yaşar?

Dayanıklı yapıya sahip olan bu kediler iyi bakılırsa ömürleri 25 yıla kadar uzar. Ancak genel koşullar altında Mavi Rus kedisi ortalama 12 ile 15 yıl yaşar.
5

Mavi Rus kedisi nasıl anlaşılır?

Mavi Rus kedisi gözleri ve iki katlı olan kısa tüy özelliği ile kendisini hemen tanırsınız. Ayrıca soğuk havaya karşı oldukça dayanıklıdır.
6

Mavi Rus kedisi kaç yavru doğurur?

Mavi Rus kedisi hamile kaldıktan sonra doğuma kadar iyi bakılması gerekir. Doğacak olan yavruların sağlıklı olması için yaşam standardı yüksek olan kişiler tarafından sahiplenilmeli. Aynı zamanda bu kediler doğum yaparken 3 ile 6 yavru dünyaya gelir.