Kedi CinsleriAnkara Kedisi kategorisinde 11 ilan bulundu.

Ankara Kedisi

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Ankara Kedisi İlanları

Ankara kedisi gözleri ile dikkat çeker. Bu durum sayesinde tüm dünya tarafından tanınmış belli bir üne sahip olmuştur. Göz renklerinin biri farklı diğeri farklıdır. Cins kedi en eski kedi ırklarındandır. Keşfedilme hikayesi 17. Yüzyılda denizciler tarafından fark edilme ile başlar. 18. Yüzyılda Avrupa'ya getirilen Ankara kedisi buradan tüm dünyaya tanınmıştır.

Zeki yapıları sayesinde hiçbir şeyi kolay kolay unutmazlar. Sevdikleri insanlara karşı sevecen uysal yapıları dikkatlerden kaçmaz. Çok iyi ev arkadaşlığı yaparlar. Kıskançlık yapma özellikleri yoktur Bu yüzden evdeki yar hayvanlarla anlaşmazlığa düşmez.

Eve geldiği ilk anlardan itibaren olumlu yaklaşımlar da bulunur. Diğer kedilerde olduğu gibi Bu cins kediler dede sahiplerine karşı yoğun sevgi ve ilgi duyarlar. Kucağa alınmayı okşanmayı çok severler. Yatakları kalorifer gibi sıcak yerlere konulduğunda çok mutlu olurlar. Ve çok rahat uyurlar.

Ankara Kedisi Özellikleri

Ankara Kedisi Özellikleri sayesinde tüm dünyaya adını duyurmayı başarmıştır. Son zamanlarda gündemde kalan bilgi ise İran kedilerinin alt cinsleri olduğudur. Güçlü yapıları sayesinde kolay kolay hastalanmazlar. Ama genel olarak sık yakalandıkları rahatsızlık işitme kaybıdır. O yüzden kulak temizliği bu cins kedilerde oldukça önemlidir.

Diğer bir özelliği ise köpeklerle çok iyi anlaştıklarıdır. Normal kedilerden daha farklı özellikleri ile dikkat çekerler. Kendilerini rahatlıkla ifade ederek zekalarını gösterirler. Kendilerini dinlemeyi ve kuralları kendileri belirlemeyi severler. Bu yönleri sayesinde ev içinde bir takım problemler ortaya çıkacaktır. Bu cins kediyi sahiplenmeden önce her şeyi önceden planlamak daha uygun düşecektir.

Ömürleri genel olarak 12 ila 16 senedir. Düzenli bakım ve kaliteli beslenme ile bu seneler uzayıp kısalabilir. Kilo olarak ise genelde sabit 2-4 kg ‘dır. Boyları bir kedinin ortalama boyu kadardır.

Ankara Kedisi Bakım ve Beslenme

Ankara Kedisi Bakım ve Beslenme konusunda diğer kedilere oranla daha özenli davranılması gerekebilir. İki haftada bir tırnak kesimi ve diş fırçalama işlemi yapılmalıdır. Veteriner hekim kontrolünde uygun tarihlerde aşılama yapılması gerekir. Bu aşılama onu dış etkenlerden ve mikroplardan korur. Çok fazla taranmaya ihtiyaçları yoktur haftalık 2 veya 3 fırçalama yeterli olacaktır. Yaşları dolana kadar tüyleri uzamaya devam ettiklerinden bu durum kontrol altına alınmalıdır.

Enerjik yapıları olduklarından kaliteli beslenmeye, günlük kaybettikleri enerjiyi yerine koymaya ihtiyaç duyarlar. Bu sayede gün içerisinde daha fazla oyun oynayıp enerjik kalabileceklerdir.

Ankara Kedisi Fiyatları

Ankara Kedisi Fiyat bakımından çok yüksek rakamlara ulaşmaz. Genellikle aralık 1.000-4.000 TL arasında değişkenlik gösterir. Ankara kedisi İlanları ile sahiplenmek isteyen herkes bu cinse rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Ankara Kedisi Yavru

Ankara Kedisi Yavru neredeyse büyük hallerinden daha büyük tavırlar sergiler. Kendi başlarına buyruk halleri ile tüm dikkatleri üzerlerine çekerler. Kimileri onlara asi ruhlu kedi derler.

Evcilmarketim
Footer