Kedi İlanlarıAnkara Kedisi kategorisinde 13 ilan bulundu.

Ankara Kedisi

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Merhaba kediniz hala duruyor mu

    2024-01-11 08:51:12
  • Bedavamı

    2023-12-20 20:18:16

Ankara Kedisi Yavru İlanları

Ankara kedisi gözleri ile dikkat çeker. Bu durum sayesinde tüm dünya tarafından tanınmış belli bir üne sahip olmuştur. Göz renklerinin biri farklı diğeri farklıdır. Cins kedi en eski kedi ırklarındandır. Keşfedilme hikayesi 17. Yüzyılda denizciler tarafından fark edilme ile başlar. 18. Yüzyılda Avrupa'ya getirilen Ankara kedisi buradan tüm dünyaya tanınmıştır.

Zeki yapıları sayesinde hiçbir şeyi kolay kolay unutmazlar. Sevdikleri insanlara karşı sevecen uysal yapıları dikkatlerden kaçmaz. Çok iyi ev arkadaşlığı yaparlar. Kıskançlık yapma özellikleri yoktur Bu yüzden evdeki yar hayvanlarla anlaşmazlığa düşmez.

Eve geldiği ilk anlardan itibaren olumlu yaklaşımlar da bulunur. Diğer kedilerde olduğu gibi Bu cins kediler dede sahiplerine karşı yoğun sevgi ve ilgi duyarlar. Kucağa alınmayı okşanmayı çok severler. Yatakları kalorifer gibi sıcak yerlere konulduğunda çok mutlu olurlar. Ve çok rahat uyurlar.

Ankara Kedisi Özellikleri

Ankara Kedisi Özellikleri sayesinde tüm dünyaya adını duyurmayı başarmıştır. Son zamanlarda gündemde kalan bilgi ise İran kedilerinin alt cinsleri olduğudur. Güçlü yapıları sayesinde kolay kolay hastalanmazlar. Ama genel olarak sık yakalandıkları rahatsızlık işitme kaybıdır. O yüzden kulak temizliği bu cins kedilerde oldukça önemlidir.

Diğer bir özelliği ise köpeklerle çok iyi anlaştıklarıdır. Normal kedilerden daha farklı özellikleri ile dikkat çekerler. Kendilerini rahatlıkla ifade ederek zekalarını gösterirler. Kendilerini dinlemeyi ve kuralları kendileri belirlemeyi severler. Bu yönleri sayesinde ev içinde bir takım problemler ortaya çıkacaktır. Bu cins kediyi sahiplenmeden önce her şeyi önceden planlamak daha uygun düşecektir.

Ömürleri genel olarak 12 ila 16 senedir. Düzenli bakım ve kaliteli beslenme ile bu seneler uzayıp kısalabilir. Kilo olarak ise genelde sabit 2-4 kg ‘dır. Boyları bir kedinin ortalama boyu kadardır.

Ankara Kedisi Fiyatları 2023

Ankara Kedisi Fiyat bakımından çok yüksek rakamlara ulaşmaz. 2023 ortalama fiyatları 3.000 lira ile 7.000 TL arasında değişkenlik gösterir. Ankara kedisi İlanları ile sahiplenmek isteyen herkes bu cinse rahatlıkla ulaşabilmektedir.

 

Ankara Kedisi Hakkında Sıkça Sorulanlar (S.S.S.)

Hem Türkiye'de hem de dünyada tanınan bir kedi türüdür. Ayrıca tüylerinin çok uzun olması geçmişteki kedi soyundan geldiğini işaret edebilir. Gelin bu uzun tüylüyü yakından tanıyalım.

1

Ankara kedisi cinsi nedir?

Ankara Kedisi türü, evrensel olarak bilinen bir Türk kedi ırkıdır. Ayrıca ana vatanı Anadolu ve topraklarıdır
2

Ankara Kedisi hırçın mı?

Yaşamı gereği uysal bir yapıya sahiptir. Ayrıca doğası gereği sudan hiç haz etmezler. Bunun yanı sıra sahibiyle kaliteli vakit geçirmek ister.
3

Ankara Kedisi bakımı zor mu?

Tüylerinin uzun olması sizi korkutmasın. Çok tüy dökmeyen bu kedilerin bakımı gayet güzel bir şekilde yapılır.
4

Ankara kedileri çok tüy döker mi?

Kürklerinin uzun tüylü olmasının aksine çok fazla tüy dökmeyen kedi türüdür. Bu bakımdan endişe etmenize gerek yok.
5

Ankara kedisi evde yalnız kalabilir mi?

Yaşamı gereği evde rahatlıkla kalabilir. Ancak yalnızlığı pek sevmeyen bu kediler evde oynayarak hem vakit geçirir hem de sahibinin gelmesini bekler.
6

Ankara kedisi nelerden hoşlanır?

Ankara kedisi oyun oynamayı ve yaramazlık yapmayı çok sever. Özellikle oyuncaklardan çok hoşlanır.