Köpek CinsleriPomeranian Boo kategorisinde 4183 ilan bulundu.

Pomeranian Boo

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Pomeranian Boo Yavru

Pomeranian yavru büyüdükçe fiyatı yükselir. Bu yüzden uygun fiyatla Pomeranian sahibi olmak için köpek cinsleri henüz yavru iken alınması önemlidir. 6-8 haftalık Pomeranian yavruların fiyatları daha büyük olanlara göre daha uygundur. Ancak 6. aydan önce Pomeranian yavru almak riskli olabilir. Köpeğin yüz hatları 6. aydan sonra belirginleşir. Bu süreden önce Pomeranian köpeğin orijinal olup olmadığını anlamak zordur. Bu yüzden yavru köpek alırken güvenilir yerlerden almak faydalı olur.

Pomeranian Satın Alırken Mutlaka Bilmeniz Gerekenler 

Pomeranyalı cinsi bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız köpeğin güvenilir üreticilerden alınması çok önemlidir. Çünkü Pomeranyalı’ya çok benzeyen Alman Spitz gibi bazı ırkların kırmaları Pomeranyalı diye satılabilmektedir. Tüysüz haliyle Chihuahua'ya benzerliği ile bilinirler. Kafası ve bacakları vücut ile uyumlu oranda olmalıdır. Pomeranyalı’lar 7 ile 10 ay arasında erişkinliğe ulaşırlar. Sivri uçlu dik kulakları; ince, siyah ya da kürkünün renginde burunları, badem şeklinde parlak ve koyu renk göz şekli ile tilkiye, oyuncak bebeğe ya da oyuncak ayıya benzeyen bir yüz yapısına sahiptir

Boo Köpek 

Hayranlık uyandıran Pomeranian Boo, kare orantılı vücuda sahip minyon spitz köpeğidir. Küçük ve dik kulakları, geriye doğru kıvrık kuyrukları ve çift katmanlı tüyleri vardır. Beyaz, siyah, gri, kahverengi ve kırmızıya çalan kabarık, yumuşak ve pürüzsüz tüylerinin kendine özgü bir havası vardır. Şaşkın, uyanık ve heyecanlı yüz ifadesi bu minik canlının daha fazla sempati kazanmasında etkilidir. Her dönem çok sevilen ve dünya çapında popüler olan Pomeranian köpeklerin küçük ve parlak gözlerinin masum bakışları vardır.

Pomeranian, meraklı, cesur, akıllı ve hareketli karakter özellikleri ile ön plana çıkar. Meraklı yapısı nedeniyle çevresini kurcalama eğilimi gösterir. Cesur yapısı, kendinden daha büyük olan köpeklere kafa tutmasına yol açar. Sahip olduğu cesareti göstermek için aktivite ve yürüyüş zamanlarında karşılaştığı diğer köpeklerin boyutuna bakmaksızın havlayarak kavga çıkarmaya çalışabilir. Bu durum, eğitim ile kontrol altına alınabilir. Sadakat duygusu güçlü olduğu için eğitimler sayesinde sahibinin komutlarını dikkate alır. Yetişkinlerle arası iyidir fakat diğer hayvanlar ve küçük çocuklarla iletişimi zayıftır. Bu yüzden büyük çocuklu ailelerin ya da çocuksuz ailelerin yanında daha uyumlu yaşayabilir.Pomeranian, genel olarak iyi huylu ve arkadaş canlısıdır. hareketli ve enerjik yapısı gereği sosyalleşmeye ihtiyacı vardır. Yürüyüş ve aktivitelerden oluşan günlük rutinler daha da iyi huylu olmasına yardımcı olur. Kişilik ve karakterini olumlu etkileyen eğitimlere küçük yaşlardan itibaren yer verilmesi faydalıdır.

Pomeranian Yavru Fiyatları  Kaç Para?

Pomeranian yavru fiyatları 10.000 TL ila 30.000 TL aralığındadır. Yine yukarıda belirttiğimiz kriterler yavru için de geçerlidir. Fiyatın 6.000 TL’den başlamaması ise; o fiyatın yetişkinlere yönelik olmasından kaynaklanmaktadır. Bugün tam anlamıyla sağlıklı bir Pomeranian Yavrusu için en az 25.000 TL’nin gözden çıkarılması gerekir. Tarafımıza iletilen sorularda “Pomeranian Yavru Kaç Para?” Sorusunun oldukça sık bir şekilde gönderilmesi, bu noktada açıklama yapma gereksinimi doğurmuştur. 2023 yılında ise ortalama olarak 15.000 lira ile 33.000 lira arasında fiyatı vardır .

Boo Köpek Bakımı Zor mu?

Pomeranian ırkı köpeklerin ortalama yaşam süresi 12-14 yıldır. Bu sevimli canlıların yaşam kalitesini artırmak için bakım rutini oluşturmak önemlidir. Tüylerinin sağlıklı ve parlak görünmesi için haftada iki defa tüylerinin taranması gerekir. Tarama işlemin tüylerin yatış yönüne uygun yapılması önemlidir. Tarama işlemi özellikle tüy dökme döneminin rahat atlatılmasına yardımcı olur. Haftada iki defa dişlerini fırçalamak ve ayda iki defa tırnaklarını kesmek Pomeranian ırkı için ideal bakım rutinidir. Bunların yanı sıra beslenme, uyku, banyo ve tıraş gibi detaylara da özen göstermek Pomeranian ırkı köpeklerin yaşam kalitesini artırmak için önemlidir.

Yavru Pomeranian

  • Köpekler yıkanmayı ve suyla oynamayı çok sever. Fakat sık sık yıkanmak köpeklerin cildine ve tüylerine zarar verebilir. Çünkü köpekleri yıkadıktan sonra tam olarak kurutmak zordur. 
  • Tüylerin nemli kalması hem cildinde rahatsızlıklara neden olabilir hem de tüylerin bozulmasına yol açabilir. Köpekleri bu risklerden korumak için sık sık yıkamaktan kaçınmak faydalı olur. Özellikle yenidoğan Pomeranian köpeği mecbur kalmadıkça yıkamamak gerekir. 
  • Yavru Pomeranian köpekler kısa tüylü ise yılda 2 defa, uzun tüylü ise yılda 3 defa yıkanabilir. Ancak yavruyu yıkamak için aşılarının tamamlanmasını beklemek gerekir. 
  • Köpekleri yıkarken tüy ve cilt sağlığını korumak için köpeklere özel üretilen şampuanların kullanılması önemlidir. Köpekler için üretilmeyen şampuanların pH değeri köpeklere uygun olmadığı için bu şampuanlar istenmeyen durumlara yol açabilir. 
  • Köpeği yıkamak için öncelikle tüylerinin tamamını ıslatmak gerekir. Daha sonra şampuan nazik bir şekilde tüylere uygulanır. Yeteri kadar yıkadıktan sonra bol su ile köpükler tüylerden temizlenmelidir. 
  • Yıkama işlemi bittikten sonra tüyler yumuşak bir havlu ile kurulanmalıdır. Havlu ile tüylerin nemi iyice alındıktan sonra saç kurutma makinesi kullanılabilir. Ancak makinenin sıcaklık ayarı orta dereceli olmalıdır. Ayrıca makine doğrudan tüylerin üzerine tutulmamalıdır. Tüyleri korumak için tüyler ile makine arasına elinizi koyarak orta sıcaklıktaki havanın parmaklarınız arasından geçmesini sağlayabilirsiniz.  

Pomeranian Boo kaç yıl yaşar ?

Maltese Terrier ve Toy Poodle gibi oldukça popüler süs köpeklerinden biri olan Pomeranian Boo dostlarımız, bakım, beslenme ve eğitim süreçlerinde yavruluktan itibaren hassas davrandığımızda ortalama 12 - 16 yıl hayatımızın neşe kaynağı olmaya devam edebilir.

 

//$("#il_sec").load("///ajax.php?islem=il_sec&tip=filtre//"); //$("#ilce_sec").load("///ajax.php?islem=ilce_sec&ust=//&tip=filtre//"); //$('[data-toggle="tooltip"]').tooltip(); //$('.fiyat_mask').autoNumeric('init',{mDec:0}); //}); // //$("#filtre_panel_buton").click(function(){ // $(".filtre_sm_hide").slideToggle(500); //}); // //