Köpek İlanlarıMaltese Terrier kategorisinde 3677 ilan bulundu.

Maltese Terrier

 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
 • Merhaba erkek almak istiyorum ve yavru görüşebilirmiyiz

  2024-02-08 09:50:38
 • Merhaba erkek almak istiyorum ve yavru görüşebilirmiyiz

  2024-02-08 09:44:58
 • Merhaba size nasıl ulaşabilirim acaba

  2024-02-01 01:38:06
 • Merhaba,biz karsiyakadan arıyoruz bu cana talibiz...

  2024-01-13 21:22:57

Maltese Terrier Yavru

Şirin mi şirin, simsiyah gözler ve pofuduk tüylere sahip olan Maltese Terrier Yavrusu diğer adıyla Malta Terrier Türkiye’de en sevilen ırklardan biridir. Bir sevgi küpü olan Malta Köpeği, sadece durmasıyla bile insanı son derece mutlu edebilmektedir. Köpek güzellik yarışmalarında; üzerine gelen başka bir ırk yoktur ve sürekli lider olmaktadır. Malta Köpeğinin çok fazla özelliği vardır. Bu tüm özellikleri; tek bir makale halinde sizlere sunuyoruz. Hakkındaki tüm detayları öğrenmek için; yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Maltese Terrier Özellikleri

Malta Terrier, süs köpekleri kategorisinde yer alan bir köpek ırkıdır. Sevimliliklerinin büyük bölümü ise boyutundan gelmektedir.
•    Boy ortalaması hem dişi hem de erkekler için 17 – 22 cm aralığındadır. Ağırlıkları ise 3 ila 4 kg aralığında değişmektedir. 
•    Omuzlarından yere kadar olan yüksekliğiyle, omuzlarından kuyruk kısmına kadar olan uzunluğu eşittir. Bu her durumda eşit çıkacaktır.
•    Kulakları düşük bir yapıya sahiptir.
•    Vücudunun her tarafı ipeksi beyaz tüylerle kaplıdır.
•    Gözleri yuvarlak ve oldukça koyu renklidir.
•    Burnu siyah pigmentlidir.
•    Burun bölgesinin uzunluğu ortalama seviyededir.
•    Kuyruğunda uzun tüyler vardır. 
•    Kuyruğun çeyrek uzunluktaki kısmı sağ ya da sola dönüktür.
•    Tüy yapısı tek katmanlıdır. Uzun ve düzdür. 
•    Rengi sadece beyazdır. Farklı renk görülmesi imkansızdır. 

Malta Köpeği Karakteri

Malta Köpeği, sahiplerine o kadar çok bağlıdır ki, bu bağ sahibini oldukça etkileyecektir. Sahiplerini öpmek onlar için müthiş bir eylemdir. Bu yüzden sık sık kucağa çıkabilir. İlgi görmekten aşırı hoşlanır. Bu yüzden yalnızlığı hiç sevmez. Bulduğu her fırsatta sahibine sarılacaktır ve ona sokulmaya çalışacaktır. 

Eğer uzun süre tek başına kalırsa; ayrılık anksiyetesi rahatsızlığına yakalanacak ve uzun süre psikolojik rahatsızlıklar yaşayacaktır. Bunun için kesinlikle günün büyük bölümü ev dışında olanlar tarafından tercih edilmemelidir. Aile üyelerine karşı oldukça arkadaş canlısı bir tavrı vardır. Fakat tüm aile üyelerine aynı sevgiyle yaklaşmaz. Sadece tek bir aile üyesini seçer, ve ona verebileceği en büyük sevgiyi verir. 

Yabancıların varlığından pek hoşlanmaz. Ama onlara karşı kaba bir tavır da sergilemez. Gayet kibar ve sevecen yaklaşır. Tanıdık, tanımadık kimi görse ince ince havlar. Bu havlama durumu yavruyken eğitimle kontrol altına alınmalıdır. Aksi takdirde büyüdüğünde asla bitmez. 

Boyutlarından dolayı çok kırılgan bir yapısı vardır. Çocuklarla bu yüzden pek iç içe olmaması gerekir. Bu çocukları sevmediği için değildir. Aksine, çocuklara karşı aşırı sevgi doludur. Fakat çocuklarda, onun oyuncak olduğu;  canlı olmadığı düşüncesi oluşacağı için köpeğiniz zarar görebilir. 

Isırma eğilimi vardır. Zarar görmediği sürece bu eğilimi ortaya çıkmaz. Fiziksel bir zarar görürse ya da çok kızdırılırsa ısıracaktır. Fakat dişleri çok gelişmiş olduğu için bu ısırık büyük etkiler yaratmayacaktır. Apartman hayatına uygundur, günlük egzersiz ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Bunun için de günde minimum 3-4 saat dışarı çıkarılmalıdır. 

Maltese Terrier Beslenmesi

Maltese Terrier ırkı, süs köpeği türü olduğu için beslenmesine oldukça dikkat edilmelidir. Sadece ve sadece onun yaşına uygun Premium mamalar kullanılmalıdır. Bu mamaların besin içeriğine dikkat ederek almalı ve en zengin besin içeriğini sunan mamayı tercih etmelisiniz. 

Yağlı gıdalar, kemikler, yemek artıkları gibi şeylerden uzak tutmalı, süt verme gibi eylemlere girmemeniz gerekir. Eğer mama harici farklı bir tat verme zorunluluğu hissediyorsanız, vereceğiniz bu tat köpekler için özel olarak üretilen bisküviler olabilir. Maltese Terrier ırkı bu bisküvileri oldukça çok sevmektedir. Fakat fazla tüketildiği takdirde beraberinde obezite gibi sorunlar yaşatabileceği için pek önerilmemektedir. 

Ödül mamasını da çok seven Maltese Terrier ırkını, günde 1 kez; başarılı bir şey yaptığında bu mamayla ödüllendirebilirsiniz. Günde 1’den fazla vermeniz önerilmez. Kilo konusunda karşılaştığınız olumsuz durumlarda veterinere başvurmalısınız. Veterinerin; köpeğinizin yaşına ve fiziksel yapısına göre vereceği diyete ise eksiksiz bir şekilde uymalısınız. 

Malta Köpeği Bakımı 

Malta Köpeği, göz alıcı güzellikte bir köpektir. E bu kadar güzel olan bir köpeğin de bakımı hiç kolay olmayacaktır. Göz alıcı uzun beyaz tüylerini haftada en az 3 gün güzel bir şekilde fırçalamalı, ardından ise taramalısınız. Böylelikle tüyler parlaklık ve dolgunluğunu kaybetmeyecektir. Bunun yanı sıra haftada 3 günün haricinde tüylerinde topaklanma gibi durumlar olursa; bu sürelerde de taramanız önerilmektedir. 

İhtiyaç dahilinde banyo yaptırılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Kulakları ve gözleri oldukça önemlidir. Kulaklarında kir durumu, enfeksiyon meydana getirebilir. Bu enfeksiyon ise ağır rahatsızlıklarla sonuçlanabilir. Bu yüzden kir gördüğünüz anda almalısınız. Gözlerde de çapak sorunu vardır. Günde 2 kez çapak olup olmadığını kontrol edip, nemli bez yardımıyla çapakları almalısınız. Aksi takdirde kuruyarak yine mikrop riski yaratacaktır.

Tırnakları oldukça minik olan bu ırkın, tırnak bakımına dikkat etmeniz, patilerine batmasını ve dolayısıyla acı çekmesini engelleyecektir. En geç 2 haftada bir uzayan tırnakları kesilmelidir. 

Maltese Terrier Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Maltese Terrier ırkının güzelliğinin büyüleyici seviyede olduğunu belirtmiştik. Bu hususta hakkında sorulan birçok soru bulunmaktadır. Tüy dökmesi, kilosu, nerenin ırkı olduğu, kedilerle anlaşıp anlaşamadığı günümüzün en merak edilenleridir. Patibul.com olarak; tüm bu merak edilenleri cevapladık:

Malta Terrier Tüy Döker mi?

Maltese Terrier ırkının bu ihtişamlı tüyleri dökülmemektedir. Herhangi bir şekilde tüy dökme mevsimleri yoktur. Tüy uzunluğu belli bir yere kadar uzadıktan sonra durmaktadır. Bu anlamda tercih edilebilecek en iyi köpeklerden biridir. Alerjisi olan kişiler de rahatlıkla evde besleyebilir.

Maltese Terrier Kaç Kilo Olur?

Maltese Terrier ırkı oldukça hafif bir ırktır. Öyle ki kilogram ortalaması 3 ila 4 kg arasında değişmektedir. Günümüz şartlarına göre söz konusu değerler 1-2 kg düşüş veya yükseliş gösterebilir. 6 kg’dan yüksek ağırlıklar obezite olarak değerlendirilmektedir.

Maltese Terrier Nereli?

Maltese Terrier ırkı, günümüzde bulunan en eski ırklar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Öyle ki, M.Ö. 8000 yılına kadar uzanan çok geniş bir tarihi olduğu bilinmektedir. Romalılar ve Yunanlılara ait çok sayıda kitapta ve mitolojide Maltese Terrier ırkının ismi geçmektedir. Malta adasından geldiği inancı olduğu için, bu isim verilmiştir. 

Maltese Terrier Kedilerle Anlaşır mı?

Maltese Terrier, son derece arkadaş canlısı bir köpektir. İnsanlarla, diğer cins köpeklerle, farklı hayvanlarla oldukça iyi bir şekilde anlaşabilir. Bu da yine kedilerle de anlaşabileceğini gösterir. Özellikle yavruyken sosyallik eğitimi verilmişse; bu noktada son derece olumlu bir köpektir. 

Orjinal Maltese Terrier nasıl anlaşılır ?

Pofuduk tüyleri ve muzip bakışlarıyla hemen her an neşe kaynağımız haline gelen Maltese Terrier köpeklerin orijinallik yani safkanlık durumunun yavruyken fiziksel özelliklerine ve görünüşlerine bakılarak anlaşılması oldukça zordur. Burada en net bilgiyi dostumuzun şeceresinden alabiliriz. Gerçek safkan köpeklerin anne ve babalarını yani hangi ırka ait olduğunu gösteren şecereleri vardır. Dolayısıyla safkanlığından tam anlamıyla emin olacağımız bir Maltese Terrier satın almak istiyorsak mutlaka şeceresine göz atmamız gerekir.

Maltese Terrier nasıl bir köpektir ?

Maltese Terrier; tüy dökmeme özelliği ile alerji olan hayvanseverlerin sıklıkla tercih ettiği, insan ve diğer evcil hayvanlarla uyum içerisinde olması ile apartman yaşamına uygun, sahibine bağlı ve her an ilgi ve sevgi bekleyen, bembeyaz tüyleri ve şirin bakışları ile içimizi ısıtan bir köpek ırkıdır.

Maltese Terrier köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir ?

Diğer Toy Poodle ve Pomeranian Boo gibi apartmanda hayatımızın hemen her anını paylaşan diğer tüm köpek ırklarında olduğu gibi Maltese Terrier dostlarımızda da tuvalet eğitimine yavruluk döneminde başlanması tavsiye edilir. Eğitimde süreklilik ve disiplin çok önemlidir. Dolayısıyla günün büyük bir kısmını dostumuzla beraber geçirmiyorsak eğitim sürecini profesyonellere emanet etmemiz çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Maltese Terrier Fiγatları 2024

Maltese terrier 2024 fiγat aralığı 7.000 lira 19.500 lira arasında değişmektedir bunun sebebi secere ve hangi ülke kan hattına sahip olduğuna bağlı değişkenlik gösterebilmektedir. Fiγatı değiştiren başka etkenlerde vardır  soy ağacı, fiziksel özellikler, aşı durumuda dikkat etmeniz gereken unsurlardan olup Malta Köpeği fiγatı bu söylediğimiz durumlarda artış yada azalış gösterebilir . her şeynden önce alacağınız yavrunun sağlığına çok dikkan edin lütfen .

Maltese Terrier Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Maltese Terrier için merak edilen sorular aşağıdaki başlıklarda görülmektedir. Maltese Terrier hakkında en merak edilen sorular konuyu açıklığa kavuşturmak için kısa cevaplar halinde aşağıda yer almaktadır.

1

Maltese Terrier'ların Bakım İhtiyaçları Nelerdir?

Maltese Terrier cinsi köpeğin mutlaka düzenli yürüyüşlerinin yapılması gerekir. Bunun için tasma, köpek kıyafetleri tercih edilebilir. Ayrıca dengeli beslenmesi için kaliteli mamalar ve diş sağlığına uygun çiğneme kemikler veya bisküvileri tercih edilebilir. Mama ve su kabı, yatak, oyuncak ve benzeri ürünlerin köpeğin boyutuna ve ilgisine bağlı olarak tercih edilmesi son derece önemlidir.
2

Maltese Terrier Köpeklerinin Karakter Ve Mizaç Özellikleri Nelerdir?

Malta köpeği olarak da geçen Maltese Terrier cinsi köpek oldukça zeki ve uysaldır. Sevecen tavrı özellikle çocukların ilgisindedir. Bebek ve çocuklarla iyi anlaşan aile köpeği grubunda yer alır. Sadık bağlı ve uyumludur. Sahibine karşı yoğun duygular besleyebilir.
3

Bu Irkın Sağlık Sorunları Ve Korunma Yolları Nelerdir?

Bu ırkta sıklıkla görülen sağlık sorunları ilk olarak göz ve diş sorunları olarak göze çarpar. Ayrıca karaciğer şanti ve kolit gibi rahatsızlıklar da baş gösterir. Böyle bir durumda düzenli olarak veteriner kontrole götürmek ve erken tanı ve tedavi yöntemlerine yer vermek köpeğin sağlığını yeniden kazanmaya yardımcı olabilir. Aynı zaman düzenli ve sağlıklı beslenmesi ve bol bol egzersiz yapması köpeğin sağlığını korumak için gereklidir.
4

Maltese Terrier Köpeklerinin Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uysal ve hareketli bir ırk olduğu için öğrenmeye açıktırlar. Bu nedenle daha çok renkli oyuncaklar ve lezzetli ödül mamaları ile eğitim süreci desteklenebilir. Eğitime belli aralıklarla devam etmek ve eğitim sonrasında mutlaka bir ödül ile süreci desteklemek oldukça önemlidir. Köpeğin eğitime cevap vermesi için onu hazır olana kadar izlemek ve bilinçli şekilde hareket etmek gerekir.
5

Maltese Terrier İçin İdeal Yaşam Koşulları Nasıl Olmalıdır?

Bu ırk yaşadığı alana çok fazla sahiplenen ve sahibine karşı yakın durmayı sever. Bu nedenle yaşam alanının sahibinin odasına yakın tutmak ve bu alanı sevdiği oyuncak ve objelerle desteklemek gerekir.
6

Maltese Terrier Sahiplenirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu ırkı sahiplenirken aşı ve şecere durumuna dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda eğitiminin olup olmadığı da sahiplenme öncesinde sorulması gereken sorulardan biridir. Kalıtsal bir hastalığın olup olmadığı da sorulması gerekir.