Köpek İlanlarıMaltipoo kategorisinde 3941 ilan bulundu.

Maltipoo

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
Değerli Yorumlarınız
  • Maltipoo yada toy poodle ücretsiz sahiplenmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

    2024-04-01 21:11:21
  • Maltipoo yada toy poodle ücretsiz sahiplenmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

    2024-04-01 18:58:48

Maltipoo Yavru

Maltipoo, kusursuz bir aile köpeğidir. Sevimli bakan yüzleri, oldukça oyuncu karakterleri onları sevecen kılmaktadır. Özellikle yuvarlak ve simsiyah gözleriyle burunları; öne çıkmalarını sağlar. Küçük boy köpek ırkları arasında yer alan Maltipoo ile ilgili tüm detayları; Patibul.com olarak sizler için hazırladık. Bu ırka dair tüm özellikleri yazımızın devamından görebilirsiniz:

Maltipoo Özellikleri

Tam bir sevgi yumağı olan Maltipoo özellikleri, okudukça dahi yüzünü gülümsetecektir.
•    Erkekler ve dişiler için ortalama olarak 15 – 38 cm yüksekliği bulunmaktadır. 
•    Ağırlık ise yine erkeklerde de, dişilerde de aynıdır. 2 ila 7 kilogram arasındadır.
•    Irkın ortalama ömrü 11 ila 13 yıl arasındadır.
•    Tüy yapısı yoğun ve kıvırcıktır.
•    Gözleri yuvarlak ve oldukça koyudur.
•    Burun pigmenti siyah ve tonlarıdır.
•    Tüylerinde krem – beyaz karışımı renk görülmektedir.
•    Tam bir aile köpeğidir.
•    Enerji düzeyi orta seviyededir, buna karşılık egzersiz ihtiyacı düşüktür.
•    Melez bir ırktır.
•    Malte Poo, Malta Poo, Multa Poo, Moodle, Malti Doodle, Maltese Poodle, Malt Oodles isimleriyle bilinmektedir.
•    Tüy dökmez.
•    Maltese ve Toy Poodle ırklarının melezlenmesi sonucunda oluşmuştur. 

Maltipoo Karakteri

Maltipoo, son derece sevgi dolu ve akıllı bir köpek olmasıyla bilinmektedir. Toy Poodle ve Maltese melezi olduğu için; bu ırkların özelliklerinin birleşimi gibi düşünülebilir. Oyunsever, ailesine son derece sadık ve hareketlidir. İnsanlarla iletişim kurmak onların en büyük hobisidir. İlgiden oldukça fazla hoşlanırlar. Bu yüzden dolayı sahibinin kucağından, bacağından inmek istemezler. Sahibi nereye giderse gitsin onu takip ederler. Bu bağlılık, eğitim kolaylığı açısından artı puan kazandırmaktadır. 

Yabancılara karşı çekimser bir tavır sergilese de bu tavır maksimum 10 dakika sürecektir. Ardından ise alışacaktır. Diğer ırk köpeklere karşı korkabilir. Bu da yine ısınma evresinden sonra ortadan kalkar. Farklı evcil hayvanlara ise oldukça sevecen ve şefkatli yaklaşırlar. Çocuklara karşı da sevgi dolu bir ırktır. Bundan dolayı oynarken dikkat edilmesi gerekir, çünkü küçük boyutlarda olduğu için; çocuklardan zarar görebilir. 

Sahibine olan bağlılığı onu oldukça sadakati yüksek bir ırk yapmıştır. Bu bağlılık, onu depresyona da sokabilir. Çünkü sahibinin oldukça ilgi göstermesi gerekir. Eğer Maltipoo ırkı depresyona girerse; mama yemeyecek, hareket etmeyecek ve uzun süre öyle kalacaktır. Bu gibi durumlarda ilgi göstererek, oyunlar oynamaya çalışarak bu durumdan kurtarılabilir. 

Maltipoo Beslenmesi

Maltipoo, özel bir ırktır. Bunun için beslenmesi de özel bir şekilde yapılmalı ve sadece Premium markalı yaş ve kuru mama tercihinde bulunulması gerekir. Bu mamalar harici, hiçbir şey Maltipoo’ya verilmemelidir. Çünkü sindirim sistemleri çok hassas bir yapıdadır. Özellikle yağ oranı yüksek gıdalar ve kemik, Maltipoo’yu çok zor duruma sokacaktır. Sindirim sistemi zarar gördüğünde; geri dönmesi mümkün olmayan ciddi sonuçlar ortaya çıkabilir.

Ödül maması onların tüketmeyi en sevdiği gıdadır. Fakat onları obeziteye sürüklemektedir. Eğer 2 günde bir kez verilecekse; verilmesinde sakınca yoktur. Günde bir kez verilse dahi, zengin besin içeriği sebebiyle ırkı etkileyecektir. Bunların yanı sıra özel köpek bisküvileri de tükettirilebilir. Bu bisküviler de zengin besin içeriğiyle birlikte Maltipoo ırkına mensup köpeklerin oldukça hoşuna gidecektir. Haftada 1 kez verilmesi yeterlidir. 

Maltipoo Bakımı

Maltipoo, tüy dökmeyen bir köpek ırkıdır. Fakat çok nadir bir şekilde, bu ırka mensup bazı köpekler tüy dökebilir. Ama bu varla yok arasındadır. Herhangi bir şekilde görülmez ve hissedilmez. Aylık tıraşı yapılırsa, haftalık da düzenli olarak fırçalanırsa; gayet sağlıklı bir tüy yapısına sahip olacaktır. Tüyleri kıvırcık yapıda olduğu için karışmaya oldukça müsaittir. Eğer herhangi bir karışıklık durumu sezilirse, o an taranabilir. Fakat günlük taramayı önermiyoruz. Çünkü bu derisinde tahriş yaratabilir.

Göz ve kulakları her köpek gibi, Maltipoo’nun da en dikkat edilmesi gereken organlarıdır. Çünkü; kulaklarda oluşacak bir kirin uzun süre burada kalması enfeksiyona yol açacaktır. Ayrıca gözlerde çapak da; kuruduğunda deriye, göze yaklaştığında göze problem getirebilir. Bunun için günde birkaç kez kontrol edilerek alınmalıdır. 

Banyo yapmayı pek sevmez, zaten küçük boyutları onu oldukça üşüyen bir cins haline getirmektedir. Banyo da yaptırılırsa bu üşümesi katbekat artacaktır. Bunun için gerek duyulmadığı takdirde banyo yaptırmanın pek anlamı yoktur. Yavru Maltipoolar uyku ihtiyacı yüksek olan köpeklerdir. Onların rahat uyuması için özel alanlar yapılmalıdır. 

Maltipoo Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Türkiye’de oldukça sevimli bulunan ve popüler olan Maltipoo, sık araştırılan bir köpektir. Bu da; beraberinde hakkında sıkça sorulan sorular getirmiştir. Gerek Patibul.com olarak tarafımıza, gerekse de Google’a sorulan soruları sizler için derleyip cevapladık. İşte Maltipoo hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları:

1

Maltipoo Tüy Döker Mi ?

Maltipoo, tüy döken bir köpek ırkı değildir. Nadiren de olsa bu ırka mensup çok az tüy döken köpekler mevcuttur. Fakat bu varla yok arasındadır. Yani, çok yüksek seviyede ya da normal seviyede değildir.
2

Maltipoo Boyutları ?

Maltipoo boyutları dişi ve erkekler için 15 ila 38 cm arasında olabilir. Ağırlık ise yine her 2 cins için de eşdeğerdir. 2 ila 7 kg aralığındadır. 7 kilogram olan Maltipoolar, sevimli göbekleriyle sahiplerine merhaba derler.
3

Maltipoo Ömrü Ne Kadar ?

Maltipoo ömrü, beslenme ve bakım şartlarına göre değişim gösterebilir. 11 ila 13 yıl arasında ömre sahiptir. Fakat özensiz bakım, beraberinde daha kısa ömür getirmektedir. Bu yüzden bakımına son derece dikkat edilmesi gerekir.
4

Maltipoo Fiγatları Nedir ?

Maltipoo Fiγatları rengine, kaçıncı kuşak maltipoo olduğuna, f1 maltipoo f2 maltipoo gibi durumlarına göre ve  surat ve tüy yapısına bağlı olarak 2022 senesinde  5.000 ile 20.000 lira arasında değişmekteydi, Maltipoo cinsi yavruların 2023  yılında ise daha yüksek fiγatlarla 7.500 lira ile 23.000 lira arasında sahiplendrildiği görüldü . bu ırkta farklı türlerde olupta yavruyken benzediği için bu ırk adı altında satılmaktadır dikkat edip kandırılmayın lütfen.
5

Maltipoo Köpeklerinin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Maltipoo köpeklerin bakımının oldukça kolay olması tüylerini dökülmemesi ve koku yapmaması ile ilgilidir. Bu köpeğin sık tercih edilme nedenleri arasında da bu iki özellik baş gösterir. Tüylerini düzenli olarak taramak bol proteinli mamalar ile beslemek gibi konularda ekstra özen göstermek gerekir. Ayrıca kişisel gelişimi için eğitimini aksatmadan devam etmek ve son derece önemlidir. Konuya ek olarak günlük egzersizlerini ve oyunlarını da tamamlamak gerekir. Bu köpeğin daha sağlıklı büyümesine imkan sağlar.
6

Maltipoo Köpeklerinin Karakteristik Özellikleri Ve Davranışları Nelerdir?

Bu cins köpekler genellikle sıcakkanlı ve uysaldırlar. Sevimli yüz hattı onların çok daha sempatik görünmesine yardımcı olur. Evde var olan diğer evcil hayvanlarla uyum içerisinde yaşarlar. Sahibine karşı ekstra korumacı davranabilirler. Ayrıca apartman yaşamına uyumlu olan köpek cinsleri arasında yer alır.