Köpek CinsleriBelgian Malinois kategorisinde 24 ilan bulundu.

Belgian Malinois

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Belgian Malinois İlanları

Belgian Malinois cinsi Belçika çoban köpeği olarak bilinir. tarih olarak 1800'lü yıllarda Belçika'nın küçük bir köyünde ehlileştirilip tüm dünyaya tanıtılmıştır.

Bilimsel adı Canis Lupus Familiaris olan bu cins köpek soylu bir ırktan geldiği söylenir.

Kaslı yapısı ve itaatkar özellikleri ile koruma köpeği olarak görev yapabilir. aynı zamanda oldukça hızlı koşarlar. Zeki ve kıvrak yapıları her türlü zorlu eğitime göğüs gelebilirler.

Çok fazla ses çıkardıklarından apartman hayatına uygun değillerdir. Daha çok bağ bahçe gibi alanlarda beslenmesi önerilir. Enerjik yapıları sayesinde çok uzun saatler oyun oynayabilirler. Bu özelliği çok bahsedilmese de kıskançlık huyları vardır.

Aynı zamanda zoru seven yapıları genlerinden geldiğine inanılır.

Belgian Malinois Özellikleri

Belgian Malinois Özellikleri ile tüm dünyaya kendini duyurmuştur. Sevenleri ve ilgilenenleri her geçen gün biraz daha artmaktadır. hem karakteristik özellikleri hem de fiziksel açıdan dayanıklılığı ile birçok kişinin dikkatini çekmiştir. 

Suya dayanıklı kürk yapıları ile bakım konusunda sahiplerini çok bunaltmazlar.

Sevecen ve son derece sempatik yapılarıyla büyük küçük herkesin kalbini fetheder. itaatkar yapıları sayesinde eğitim sırasında verilen cezalar ve kurallar onlar için fazla sorun teşkil etmez. Yapıları gereği kaba emir cümlelerini tehdit olarak algılamazlar. 

aynı zamanda duruşları asi ve tehditkardır. Bu sayede  karşılarındaki saldırgan ve tehlikeli olan canlılara karşı uzaktan “dur ”çağrısı yaparlar. bu durum çoğu zaman işe yarar. 

Belgian Malinois Bakım ve Beslenme

Belgian Malinois Bakımı fiziksel özellikleri yönünden kafa karıştırır. genelleme olarak kabarık tüylü olan köpeklerin günlük olarak taranmaya ihtiyaçları vardır. Fakat bu cins köpeğin böyle bir ihtiyacı yoktur. Çünkü senede 2 kez mevsimsel geçişlerde tüy dökerler.  Bu sebeple tüy bakımı işini kendileri halletmiş olurlar. yine de onlara yardım etmek için düzenli olarak tüylerinin fırçalanmasında  yarar var.

Bu cins köpeğin tüyleri sadece gerektiğinde yıkanmalıdır. yıkama esnasında uygun kimyasal içermeyen ya temizleyici ürünler kullanılması her zaman daha avantajlıdır.

Beslenme konusunda mutlaka kendi programları olmalıdır. her cins köpek de olduğu gibi bu köpekte de beslenmek eşittir sağlıklı yaşam anlamına gelir. ne kadar güzel beslenirse o kadar sağlıklı ve güçlü olacaktır. 

Bu cins köpekler de bulunduğu ortamı sahiplenme özelliği vardır. Bu yüzden bulunduğu ortamın temiz bakımlı ve düzenli olması onların yaşam statülerini arttırır. Doğal olarak yaşam sürelerini de arttırır.

Belgian Malinois Fiyatları

Belgian Malinois fiyat konusunda en net bilgiyi Belgian Malinois İlanları vermektedir. Yine  çabuk hızlı ve güvenilir kaynaktan bilgi edinildiği zaman akılları kurcalayan bir soru olmayacaktır. 

Bu cins köpekler için ortalama fiyat 3.000 TL ile 3.500 TL arasında makul durumdadır.

Belgian Malinois Yavru

Yavru Belgian Malinois cinsi köpeklerin kürk renkleri açık kahve kızıl ve turuncuya yakın renklerdedir. Göğüs ve pati kısımları beyaz olur.  Yavru iken bu halleri albenili gözükür.

Evcilmarketim
Footer