Kedi CinsleriSmokin Kedi kategorisinde 1 ilan bulundu.

Smokin Kedi

  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Smokin Kedisi

Smokin Kedisi uysal kedi grubunda yer alır. Görünüşü ile kendine hayran bırakır. Bir çok güzelliği içinde barındırır. Yakın temas kurmayı çok sever. Ayrıca kucakta uyumak en sık yaptığı davranıştır. Sahipleri ile duygusal bağı her geçen gün artar. Güvenmediği kişilere yaklaşmaz. Kendini rahat hissetmediği ortamda oldukça hırçınlaşır. Sahiplerinden ilgi bekler. Gelmediği zaman küser. Bu küslükler zaman içinde duygusal yıpranmaya sebep olur. 

Güven duygusu bu cins kedi için oldukça önemlidir. Güven duygusu bir kez kaybolduğunda zor yerine gelir. Zarar gördüğü kişiyi unutmaz. İntikam alma dürtüsü bu cins kedide çok gelişmiştir. 

Tuxedo olarak da bilinir. Siyah beyaz renkleri ile asi yapılı kedidir. Karakteristik özellikleri aşağıda belirtilmiştir. 

● Dik başlı ve inatçıdır. 

● Kendi istediklerine önem verir.

● Özgürce hareket etmeyi sever.

● Kapalı alan fobisi vardır. Kafese girmekten hoşlanmaz.

● Zekasını oldukça fazla kullanan kedidir. 

● Oyuncu ve hareketli yapısı onu her zaman dinç tutar. 

Kedinin içgüdüsel davranışı genellikle on olandadır. Avlanma becerileri daha küçükken faaliyete geçer. Sabırsız oldukları için avlanma yetilerini geliştirmesi gerekir. Doğa ile iç içe olmayı severler. Ayrıca yüksek yerlerden aşağı bakmayı tercih ederler. 

Aile üyelerine elinden geldiğince saygılı davranır. Kişisel eğitimine destek veren her türlü imkanı kullanmak sahiplerinin görevidir. Eğitim bu kedilerde atlanmaz bir durumdur. Küçüklük dönemlerinden itibaren başlanması gerekir.

Smokin Kedisi Özellikleri 

Smokin Kedisi Özellikleri arasında en dikkat çekeni kürk yapısıdır. Kürk deseni küçük bir smokin giyiyormuş havası verir. Dolayısıyla adı da buradan türemiştir. Bu kedi bir cins değildir. Sadece rengini ifade etmek için kullanılır. Diğer kedilerde de aynı adı görmek mümkündür. 

Göz renkleri genel olarak yeşildir. Parlak ve maviye çalan yeşil tonları gözlerine çarpıcı görünüm verir. Fakat sarı tonları da vardır. Göz çevresi oldukça büyüktür. 

Bu cins kedi genel olarak beyaz bıyıklıdır. Bıyık uzunluğu normalden bir daha fazladır. Toplu kafa yapısı güçlü bir görünüm verir. İnce kuyrukları uzundur. 

Kaslı ve simetrik vücut yapısına sahiptir. Kilo problemleri bu cins kedide yoktur. Çene kasları oldukça kuvvetlidir. 

Smokin Kedisi Bakım Ve Beslenme

Smokin Kedisi bakımı son derece önemlidir. Belli bir cins sahip olmadığı için bakım rutini kediden kediye değişir. En yeterli bilgiyi Veteriner hekim verir. Bakım rutini  ayrıca kilo, boy, yaş, hastalık gibi etmenler bağlı değişiklik gösterir. Uygun programı kurmadan önce ona uygun ürünleri seçmek son derece önemlidir. 

Tüy bakımında kullanılan ürünlerin kimyasal içermemesi gerekir. Aksi halde cildi tahriş olabilir. Tarama esnasında tek el kullanmak diğer el ile kediyi tutmak gerekebilir. Ayrıca fırçanın veya tarağın yumuşak uçlu olması gerekir.  Haftalık bakım rutinlerine kürk tarama işlemini eklemek gerekir. Tüy dökme döneminde daha sık tarama yapmak gerekebilir. 

Diş ve tırnak bakımı da haftalık rutinlere dahil olur. Kediye özel ağız bakım ürünleri kullanmak gerekir. Kedinin bünyesine zarar vermeyen maddeler içermesi son derece önemlidir. 

Beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda listelenmiştir.

● Protein bakımından yüksek kuru mamalar tüketilebilir.

● Veteriner hekime danışarak beslenme tablosu oluşturulabilir. 

● Beslenme sonrası kısa aktiviteler kilo kontrolünü sağlar.

● Su kabında daima taze su olması gerekir.

● Bayat mama tüketmek kediye zarar verir. Bu sebeple küçük porsiyonlar halinde vermek gerekir. 

Ayrıca kedinin eğitim sürecinde ona destek olan ödül mamalarını sınırlamak gerekir. Haddinden fazla ödül maması kedide iştah sorununu tetikler. 

Smokin Kedisi Fiyatları

Smokin Kedisi fiyat aralığı 1.200 TL ile 3.500 TL arasındadır.  Smokin Kedisi fiyat belirlemesi etkileyen bir çok faktör vardır. Bunlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir.

● Sağlık açısından oldukça iyi olması

● Verilen eğitimin derecesi

● Aşılarının tamamlanması

● Kalıtsal hastalık taşımaması

● Yavru veya yetişkin olması

Bu cins kedinin ücretsiz sahiplerinin bulunması için çeşitli Smokin Kedisi İlanları kullanılır. Gerek internet sitelerinde gerek sokak afişlerinde bu ismi görmek mümkündür. 

Smokin Kedisi Yavru 

Smokin Kedisi Yavru iken daha çok hareketlidir. Aynı zamanda bir şey çok daha kolay öğrenir. Güdülerini kullanarak hareket eder. Avcılık yeteneğini geliştirmek için evdeki küçük böcekleri kullanabilir. 

Sabırsız davranışlar sergileyebilir. Yalnız kalmayı ilk başlarda tolera edebilir. Zaman ilerleyip sahibine bağlandıkça sorun çıkartabilir.

 

Evcilmarketim
Footer